Відкритий урок з математики 1 клас
Збільшення та зменшення числа
на кілька одиниць
Вчитель: О.В.Баландіна
Урок 50
Починається урок.
Тож і ми часу не гаймо,
до уроку приступаймо ,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі:
Діти просто- Молодці!
2) Перевірка готовності приладдя до уроку.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку Проблемне питання.
- Сьогодні ми разом з казковим Незнайком та його друзями вирушимо у подорож за скарбами. Але спочатку допоможемо Питайлику дізнатися про що буде наш урок . (Діти читають опорні таблиці «На 1 більше …», «На 1 менше…» висловлюють думки)
Сьогодні на уроці ми дізнаємося про те, як збільшити або зменшити числа на декілька одиниць , пригадаємо з яких частин складається задача та виконаємо вправи на закріплення таблиць додавання і віднімання числа 2.
На дошці — будинки, що мають певний номер. В учнів — конверти, на яких написані приклади. Діти повинні рознести листи до відповідних будинків.
№ 7 , №8, № 9 8+1 4+4 3+4
2+7 6+1 10-2
5+2 7+1 9-2
2) Гра «Веселі задачі для Чебурашки »
• Було у Марини
Сім ягід малини.
Три ягідки з'їла,
А скільки лишила? (4)
• На травичці біля хати
Метушаться цуценята-
Двоє білих, наче сніг,
Троє чорних, скільки всіх? ( 5)
• 5 горішків на пеньку
Спочивало в холодку.
А вечірньої пори,
Принесла ще білка 2.
Так до ранку й пролежали,
Скільки всіх горішків стало? (7)
3)Групова робота «Математичні ланцюжки »
Фізкультхвилинка «Раз-два всі присіли…»
4) Каліграфічна хвилинка
- Лічилка «Зошит свій я відкриваю…»
- Запис чисел від 0 до 10
3
Кожна людина починає день із чистої водички. І ми почнемо із джерельця чистоти- хвилинки каліграфії. Гарно і акуратно запишемо всі вивчені числа від 0 до 10. Визначте «королеву» та «попелюшку».
- Письмо цифри 4
Відгадайте загадки і дізнаєтесь яку цифру сьогодні повторимо
2) 4 рази одяг міняє протягом року різною буває (земля)
Яке число зустрічається і загадках? (4)
Напишіть 1 рядок цієї букви.
IIІ. Вивчення нового матеріалу
1. Частини задачі
-Зайчик утікав від лисички і не знав пвд яким деревом сховатися. Допоможемо йому та порахуємо ялинки.
На дошці — малюнок до задачі.
Біля будинку росло 3 ялинки, а біля тину — ще 2. Скільки всього ялинок росло на подвір’ї?
— Як називається те, що нам відомо? (Умова)
— Яке питання задачі? (Скільки всього ялинок?)
— Як будемо підраховувати ялинки? Складіть приклад.
— Як ми відповімо на питання задачі?
— Назвіть частини задачі. (На дошці — таблиця)
Фізкультхвилинка Зайчата на городі
До бабусі на город зібрались зайчата,
І до моркви нахилились, щоб її зібрати.
Таз-за тину на зайчат погляда бабуся,
І кричить: «Ось я до вас зараз доберуся!»
Злякалися зайці, й нумо утікати,
До лісочка,до лісочка весело стрибати.
— Покладіть 3 кружечки ліворуч, а праворуч — стільки ж, але на 1 менше. Скільки стало кружечків? Стало менше чи більше? Що означає стільки ж, але без одного? (На один менше)
— Отже, вислів «на 1 менше» означає відняти 1; вислів «на 1 більше» — додати 1.
На дошці запис : На 1 більше +
На 1 менше -
5. Аналіз задачі № 1 (С. 54) Допоможіть зайчику зібрати капусту
Запис прикладів до задач
4-1=3 3+2=5
Потім вгору, потім вниз
Оченятами дивись.
2) Робота в зошитах з друкованою основою ( сторінка 41 завдання 1)
Дітям,які правильно виконали отримують зірочки знань
-Зяких частин складається задача?
-Чиї завдання були найцікавішими?
- Чи кожен зміг отримати зірочку за роботу на уроці?
-Отже, які скарби ми знайшли разом з Незнайком? (ЗНАННЯ)
7 8 9
Збільшення та зменшення числа
на кілька одиниць
Вчитель: О.В.Баландіна
Урок 50
Тема. Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Вправи на засвоєння таблиць додавання й віднімання числа 2
Мета: на основі практичних дій розкрити зміст понять на... більше, на... менше; вчити розв’язувати задачі, які містять такі поняття; повторити складові частини задачі :розвивати мислення учнів, пам'ять: виховувати старанність, наполегливість
Обладнання: предметні малюнки, таблиці умов задач, таблички з назвами складових задачі,набір геометричних фігур,картки для індивідуальної та групової роботи ,комп’ютер, презентація, зірочки
Хід урокуМета: на основі практичних дій розкрити зміст понять на... більше, на... менше; вчити розв’язувати задачі, які містять такі поняття; повторити складові частини задачі :розвивати мислення учнів, пам'ять: виховувати старанність, наполегливість
Обладнання: предметні малюнки, таблиці умов задач, таблички з назвами складових задачі,набір геометричних фігур,картки для індивідуальної та групової роботи ,комп’ютер, презентація, зірочки
І Організація уроку
1)Продзвенів уже дзвінок,Починається урок.
Тож і ми часу не гаймо,
до уроку приступаймо ,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі:
Діти просто- Молодці!
2) Перевірка готовності приладдя до уроку.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку Проблемне питання.
- Сьогодні ми разом з казковим Незнайком та його друзями вирушимо у подорож за скарбами. Але спочатку допоможемо Питайлику дізнатися про що буде наш урок . (Діти читають опорні таблиці «На 1 більше …», «На 1 менше…» висловлюють думки)
Сьогодні на уроці ми дізнаємося про те, як збільшити або зменшити числа на декілька одиниць , пригадаємо з яких частин складається задача та виконаємо вправи на закріплення таблиць додавання і віднімання числа 2.
IІ. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба
1)Гра «Поштар» Допоможіть Незнайкові рознести листиНа дошці — будинки, що мають певний номер. В учнів — конверти, на яких написані приклади. Діти повинні рознести листи до відповідних будинків.
№ 7 , №8, № 9 8+1 4+4 3+4
2+7 6+1 10-2
5+2 7+1 9-2
2) Гра «Веселі задачі для Чебурашки »
• Було у Марини
Сім ягід малини.
Три ягідки з'їла,
А скільки лишила? (4)
• На травичці біля хати
Метушаться цуценята-
Двоє білих, наче сніг,
Троє чорних, скільки всіх? ( 5)
• 5 горішків на пеньку
Спочивало в холодку.
А вечірньої пори,
Принесла ще білка 2.
Так до ранку й пролежали,
Скільки всіх горішків стало? (7)
3)Групова робота «Математичні ланцюжки »
Фізкультхвилинка «Раз-два всі присіли…»
4) Каліграфічна хвилинка
- Лічилка «Зошит свій я відкриваю…»
- Запис чисел від 0 до 10
3
Кожна людина починає день із чистої водички. І ми почнемо із джерельця чистоти- хвилинки каліграфії. Гарно і акуратно запишемо всі вивчені числа від 0 до 10. Визначте «королеву» та «попелюшку».
- Письмо цифри 4
Відгадайте загадки і дізнаєтесь яку цифру сьогодні повторимо
ЗАГАДКИ
1) 4 ноги, а ходити не вміє (стіл)2) 4 рази одяг міняє протягом року різною буває (земля)
Яке число зустрічається і загадках? (4)
Напишіть 1 рядок цієї букви.
IIІ. Вивчення нового матеріалу
1. Частини задачі
-Зайчик утікав від лисички і не знав пвд яким деревом сховатися. Допоможемо йому та порахуємо ялинки.
На дошці — малюнок до задачі.
Біля будинку росло 3 ялинки, а біля тину — ще 2. Скільки всього ялинок росло на подвір’ї?
Аналіз задачі
— Що нам відомо? (Росло 3 ялинки й 2 ялинки.)— Як називається те, що нам відомо? (Умова)
— Яке питання задачі? (Скільки всього ялинок?)
— Як будемо підраховувати ялинки? Складіть приклад.
— Як ми відповімо на питання задачі?
— Назвіть частини задачі. (На дошці — таблиця)
2. Розв’язання задач за малюнками підручника (№ 2, С. 57)
Шукаючи скарби Незнайко дістався болота та подружився там із жабкою, але у неї виявилось багато друзів. Давайте складемо про них задачу. 2+1=3Фізкультхвилинка Зайчата на городі
До бабусі на город зібрались зайчата,
І до моркви нахилились, щоб її зібрати.
Таз-за тину на зайчат погляда бабуся,
І кричить: «Ось я до вас зараз доберуся!»
Злякалися зайці, й нумо утікати,
До лісочка,до лісочка весело стрибати.
3. Збільшення та зменшення числа на декілька одиниць
Робота з геометричним матеріалом.
— Покладіть ліворуч 6 кружечків, а праворуч — стільки ж, але із ще одним. Скільки стало кружечків? Менше стало кружечків чи більше? Що означає стільки ж і ще один? (На 1 більше)— Покладіть 3 кружечки ліворуч, а праворуч — стільки ж, але на 1 менше. Скільки стало кружечків? Стало менше чи більше? Що означає стільки ж, але без одного? (На один менше)
— Отже, вислів «на 1 менше» означає відняти 1; вислів «на 1 більше» — додати 1.
На дошці запис : На 1 більше +
На 1 менше -
5. Аналіз задачі № 1 (С. 54) Допоможіть зайчику зібрати капусту
Запис прикладів до задач
4-1=3 3+2=5
Фізкультхвилинка для очей
Оченята роблять вправи:
Вліво, вправо, вліво, вправо.Потім вгору, потім вниз
Оченятами дивись.
ІУ. Узагальнення і систематизація знань
1)індивідуальна робота (на картках-зірочках)2) Робота в зошитах з друкованою основою ( сторінка 41 завдання 1)
Дітям,які правильно виконали отримують зірочки знань
III. Підсумки уроку
-Що означає «на 1 більше», «на 1 менше»?-Зяких частин складається задача?
-Чиї завдання були найцікавішими?
- Чи кожен зміг отримати зірочку за роботу на уроці?
-Отже, які скарби ми знайшли разом з Незнайком? (ЗНАННЯ)
7 8 9